Co je to AHD technologie

AHD technologie

nová technologie s vysokým rozlišením obrazu

AHD Technologie: obraz ve vysoké kvalitě 720p / 1080p přes koaxiální kabel na vzdálenost 500 m (UTP kabel až 300 m), bez jakéhokoli zpoždění a ztráty............

ahd

AHD je techologige v HD / FullHD video, audio a přenos řídicích signálů přes běžný koaxiální kabel na vzdálenost 500 m bez jakýchkoliv latence a ztrát.  Obraz lze také přenášet po UTP kabelech za pomocí převodníků UTP/BNC. Pro krátké vzdálenosti (max do 100m), lze použít standardní převodníky pro analogové kamery bez ztráty kvality, pro delši vzdálenosti je pro zachování kvality obrazu doporučeno použít převodníky určené pro HD systémy (CVI, TVI, AHD).

NEXTCHIP - je slavná korejská společnost, která vyvinula AHD techologii, jejíž produkce se týká videorekordérů a videokamer. 
 

AHD techologie, hlavní funkce:

Vysoká kvalita obrazu v rozlišení 720p / 1080p 
Technologie využívá progresivní skenování, čímž je vytvořen signál s rozdělením jasu a barevných složek analogového signálu, který umožňuje odstraňování rozmazání a blikání, a s tím související zlepšování reprodukce barev.

22

Spolehlivé a levné spojení 

AHD přenos dat nestanoví velký nárok na kvalitu koaxiálního kabelu. To je důvod, proč všechny dostupné kabely lze použít pro přenos dat, včetně kompozitního videa.

Dlouhá vzdálenost vedení, bez ztráty kvality
Video a data jsou přenášena bez ztráty kvality na vzdálenosti 500 m po koaxiálním kabelu a až 300m po UTP kabelu.

Kvalitativní video bez latence 
Žádné zpoždění videosignálu (latence), které je velmi výrazně indikativní pro IP-systémy!

Univerzální použití 
AHD videorekordéry mohou pracovat ve třech režimech, a to se třemi typy videokamer: standardní analogové D1 / 960H, AHD a  IP. To umožňuje připojení již nainstalovaných kamer analogových, i IP na AHD videorekordér.

AHD videorekordéry lze snadno integrovat do stávajícího video monitorovacího systému, v tomto případě mohou být staré analogové video kamery nahrazeny AHD bez jakýchkoliv potíží v závislosti na rychlosti modernizace systému. 

AHD videorekordéry podporují práci s Cloud službou a CMS systémem, které poskytují dálkové ovládání systému; umožňují řídit PTZ zařízení, alarm vstupy / výstupy, zálohovat a přehrávat videozáznamy.

Modernizace stávajícího systému bez příplatku 
Lehkost instalace, bezproblémový provoz a jednoduchost údržby. 

Cena AHD zařízení je srovnatelná (i nižší) se standardním analogovým video monitorovacím systémem a to ve srovnání nákladů na zařizení, tak i instalaci.

O proti IP kamerovým systémům je počáteční investice, provoz a připadný servis AHD systému výrazně nižśí. AHD navíc odstraňuje několik nevýhod IP kamerových systémů a to zejména vysokou pořizovací cenu, nutnost instalovat speciální POE switche a hlavně odstraňuje VELKÉ zpoždění (latency) obrazu u IP kamer. Také je vysoce imuní proti počitačovým útokům (hacku).

 

Kompatibilita s jakýmikoli ochrannými známkami 
Technologie AHD je volně otevřena pro všechny výrobce, co umožňuje zákazníkům vybrat si AHD zařízení různých konkurenčních výrobců, se zaručenou kompatibilitou.

Srovnávací tabulka řešení kamerových systémů: