Instalace CCTV -Směnárna

Příklad CCTV zabezpečení - směnárna

Monitorování směnáren a klenotnických obchodů

Mnoho směnáren a klenotnických obchodů jsou velmi malé provozovny. To většinou svádí majitele těchto prostor k instalovaní jedné CCTV kamery nasměrované na pokladníkův stůl a zákazníka.


Profesionální monitorovací systém by měl také krýt:
vstupní prostor
vstup do obchodu ( kamera zajišťuje identifikace tváří vstupujících lidí)
pokladníkův stůl (detailní pozorování transakcí).

V závislosti na velikosti obchodu, může být dobré namontovat dodatečnou kameru k poskytování pohledu na místnost.

 

Volba vhodného vybavení je velmi důležitá. Cenové nejlevnější řešení, je špatný směr. Bez způsobilosti identifikace osob a objektů, může být systém bezcenný.

 

Hlavní cíl video dozoru v takových obchodech posílí bezpečnost a bezpečí personálu. Optimální rozmístění kamer dovoluje následovat potenciálního vetřelce před vstupováním do obchodu - nahrávání obličejových rysů nebo dalších detailů může být rozhodující pro budoucí identifikaci osoby.


Obrazy z kamery směrované na pokladníkův stůl pomáhají ovládat transakce a poskytovat dodatečný důkaz v případě zákaznických stížností atd. Je důležité použít kvalitní kamery, s vhodnými objektivy k tomu, aby se zaměřily na klíčovou oblast.

 

 Pro sledování prostor směnáren je minimálním standardem použití kamer s rozlišením FULL HD 1080p, které zajistí dostatečnou rozlišovací schopnost i připadném zvětšení obrazu (digitální ZOOM)

 

Nedávno takové nahrávání elektronických obrazů byly udělané přes VCR. V nynější době to není záznam na VCR v žádném připadě dostačující.

 

Veškeré aktuální CCTV systémy jsou založené na digitálních videích (DVR, NVR), kde není potřeba měnit kazetu a dokáží zajistit vysokou kvalitu, spolehlivost, a poskytovat velké množství pokročilých funkcí.

 

DVR

 

Majitelé směnáren nebo klenotnických obchodů často mají potřebu sledovat obraz z více obchodů. V tomto případě, je možné monitorovat řetězec přes internet.
Pro takový účel jsou potřeba DVR (NVR) s připojením k internetu. V případě omezeného přístupu k Internetu (e.g. ADSL služba), preferované DVR by měly dosáhnout dobré síťové efektivity (H264 komprese).

 

Je také důležité mít dobrý software "multi - klientský" software umožňující uživateli monitorovat více lokalit na počítačovém monitoru (obrazovce) ve stejném čase.