Příklad CCTV zabezpečení - benzinka

Příklad CCTV zabezpečení - benzinka

PŘÍKLAD ROZMÍSTĚNÍ KAMER NA BENZINOVÉ ČERPACÍ STANICI

 

Mezi nejčastìjší zločiny, které jsou páchány na čerpacích stanicích, patří krádeže paliva (pachatel ujel) a krádeže různých auto doplňkù nebo jiných předmětů, jež jsou na čerpací stanici prodávány. Rostoucí počet ozbrojených loupeží čerpacích stanic je ve většině případů spojený s poměrně vysokými peněžními částkami, nashromážděnými v pokladnách a trezorech, a nedostatečnou ochranou těchto míst. Malý počet zaměstnanců - často jedna osoba, a velká vzdálenost od policejní stanice nebo monitorovacího centra dělá tyto stanice snadným cílem pro obecně známé zloděje a organizované zločinecké a vandalské skupiny

 

Zabezpečovací systém chrání čerpací stanici především před vloupáním, avšak ne před přímou krádeží, ke které dochází během otevírací doby (často nepřetržité), během které právě mùže pachatel bez problémù vejít. Kromě krádeží paliva a nabízeného zboží by měly být brány v potaz také možné krádeže ze strany zákazníkù a vandalismus.

benzinka

 

Jak navrhnout monitorování:


Než-li začneme s navrhováním systému, měli bychom zvážit, co vlastně chceme monitorovat a zaznamenávat.
Odpověď by měla být: přítomnost osob a obličejové rysy, a detaily automobilu (výrobce, barva a poznávací značka). Pokud budeme mít tato pravidla na mysli, můžeme plánovat rozmístění potřebných kamer.


Měly by být monitorovány místa, kam přijíždìjí a zastavují auta, tedy pumpy, vstup do prodejny, vnitřní prostor prodejny, pokladna/y, a východ.

nákles benzinka

 

Správně navržený a spolehlivý video monitorovací systém je jedním z hlavních faktorů, které mohou zlepšit bezpečnostní úroveň každé čerpací stanice. Současné nižší ceny vyspělejších řešení činí tento systém velmi efektnivní a cenově přístupný.

 

Standardem použitých komponent pro střežení benzinových čerpacích stanic je rozlišení obrazu ve FULL HD kvalitě (1080p), při kterém lze bez problémů identifikovat osoby a také bezproblémové zaznamenání poznávacích značek vozidel. FULL HD záznam obrazu umožňuje připadné pozdější digitální zvětšení obrazu (ZOOM) s velmi vysokými rozpoznávacími možnostmi.

 

V žádném připadě se nevyplatí instalovat kamerový systém v analogovém rozlišení D1, připadně 960H, který je již v dnešní době zastaralý a nevyhovuje standardům a potřebám při provádění záznamů.