Technologie HDCVI

Dahua představuje revolučí technologii - HDCVI

logo dahua

hd kvalita za cenu analogu

Dahua Technology jako jeden z najvětších výrobců CCTV techniky na svetě s více jak 4 000 zaměstnanci, dodává svoji produkci do více jako 120 zemí po celém světě.

Dahua však není pouze výrobcem CCTV produktů, ale vytváří i nové standardy. Spoločnost má na kontě více jak 37 ocenění za design a více jak 50 ocenení za inovace. Kromě toho je vlastníkem mnohých mezinárodních patentů. 

Tento rok Dahua přináší na světový trh novou technolgii HDCVI (High Definition Composite Video Interface). HDCVI umožňuje přenos videa, dvojcestného audia a příkazů pro ovládání otočných PTZ kamer po jednom koaxiálním kabelu na velmi zajímavé vzdálenosti. Jak naznačuje už samotný název, HDCVI otevírá cestu k HD (1,3 Mpx) a Full HD (2 Mpx) rozlíšení jinak než pomocí drahých IP systémů a technologie HD-SDI. 

HDCVI jde ve stopách svého předchůdce HD-SDI, ale jeho prvotně dobrý nápad ulechčit práci a zefektivnit kvalitu monitoringu posouvá o velký krok vpřed. K hlavním výhodám technologie HDCVI patří několikanásobně větší dosah po koaxiálním kabelu, obousměrná audio komunikace, ovládání PTZ kamer, obraz bez komprese, obraz i ovládání PTZ bez zpoždění. odolnost proti rušení a v neposlední řadě, přijatelná cena, srovnatelná s analogovými systémy.

tabulka

Další nespornou výhodou, jak pro montážní firmy, tak i pro koncové uživatele je fakt, že instalace i správa systému je oproti starším analogovým systémům nezměněná. Není tedy potřebné instalovat nové technologie (měniť koaxiální rozvody) a ani uživatel není nucený učit se nové postupy a zvyklosti. Technologické výhody však umocňuje i cena, která je podstatně výhodnější (poloviční) proti IP systémům a HD–SDI kamerovým systémům a dokonce atakuje ceny existujících analogových řešení. Oproti analogu přitom nabízí troj- (HD 1280x720 px vs VGA 640x480 px) až šestinásobně vyšší rozlíšení (Full HD 1920x1080 pixlov vs VGA 640x480). 

výhody HDCVI

NAŠI UCELENOU NABÍDKU KOMPONENT HDCVI NALEZNETE ZDE